30-lecie Parafii

11 grudnia 2012 r. odbyły się główne uroczystości obchodów 30-lecia naszej Parafii. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił J.E. ks. Abp. Stanisław Budzik. Wszystkich naszych Parafianom oraz przemiłym Gościom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i dziękczynienie za dar kościoła i Parafii na północnym Czechowie.

Decyzją bpa B. Pylaka w 1982 r. powstał samodzielny ośrodek pw. św. Andrzeja Boboli w dzielnicy Czechów. W jego skład weszły tereny poprzednio należące do Parafii św. Jadwigi. Ośrodek włączono do dekanatu Lublin-Północ. 10 maja 1985 r. erygowana została Parafia. W 1987 r. przyłączono do niej część terytorium Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. W latach 1985-91 wybudowano plebanię. Uroczyste poświęcenia miało miejsce 21 maja 2000 r. – abp Józef Życiński.

 

fot. Sylwester Tułajew