Koncert – Kolędy na szlaku kultur

Projekt Kolędy na szlaku kultur to przedstawienie muzyczne – opowieść o dziejach Lublina od czasów powstania miasta aż po czasy współczesne.

Z racji przebiegającego przez Lublin szczególnie uczęszczanego szlaku komunikacyjnego,odbywających się tu Jarmarków, miasto rozkwitało nie tylko pod względem handlowym. Przybywający tu handlowcy prócz
towarów przywozili nieznaną kulturę, muzykę, sztukę. Lublin odwiedzali Rusini, Żydzi, Niemcy, Turcy, Ormianie, a także Francuzi, Szkoci, Grecy, Holendrzy i Anglicy. Jeden z corocznych Lubelskich Jarmarków przypadał na koniec stycznia jest to okres w tradycji chrześcijańskiej w którym śpiewa się kolędy i pastorałki. Nie trudno wyobrazić sobie jak barwny był Lublin w tym okresie. Zespół wokalny Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej wraz z zespołem instrumentów dawnych Senza Battuta pod dyrekcją Dominika Mielko pragnie odtworzyć „brzmienie” wielokulturowego Lublina w okresie świąt Bożego Narodzenia. Podczas koncertu wykonane zostaną kolędy pastorałki i pieśni z różnych kręgów kulturowych obecnych na przestrzeni dziejów Lublina.