Aktualności

Wydarzenia w parafii pw. św. Andrzeja Boboli

Koncert kolęd - Świdnik Gospel Choir

ŚWIDNIK GOSPEL CHOIR & GOŚCIE

LUBLIN, 30 STYCZNIA 2022

PARAFIA P/W ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

 

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK w wykonaniu chóru ŚWIDNIK GOSPEL CHOIR i zaproszonych Gości. Koncert odbędzie się przepięknej scenerii Kościoła p/w św. Andrzeja Boboli w Lublinie (ul. Ignacego Paderewskiego 20).

Głównym wykonawcą koncertu będzie chór ŚWIDNK GOSPEL CHOIR - powołany przez Grzegorza Głucha w 2012 roku - tym samym wchodząc w obchody jubileuszu swego dziesięciolecia. Chórowi towarzyszyć będą uczestnicy warsztatów kolędowych „Pieśni Nowego Życia”, wokaliści: Renata Barańska-Gumieniak, Katarzyna Kusy, Katarzyna Siarka, Michał Denis oraz znakomici instrumentaliści i producenci muzyczni koncertu: Jakub Piotrowski, Weronika Fedor i Grzegorz Głuch.

Koncert odbywa się w ramach trasy Kolędy Polskich Pokoleń”, który jest nowym przedsięwzięciem artystycznym ukierunkowanym na pielęgnowanie najpiękniejszych tradycji związanych z obchodami Bożego Narodzenia, a także pamięci o historii Rzeczpospolitej. Głównym jego celem projektu jest organizacja trzech koncertów, na które złożą się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, powstałe w różnych stuleciach i pokoleniach Polskiej historii.  Wyselekcjonowaliśmy zbiór kolęd – jednocześnie „pomników” naszej historii i jej trudnych przełomów. W zadziwiający sposób moment powstania tych utworów łączy się z sercem Narodu, jego wzlotów i upadków. Dlatego nasze koncerty mają być wyjątkową narracją o Polsce, obrazami i kontekstem tych kolęd: od „Anioł Pasterzom mówił” nawiązującym do hymnu z czasów średniowiecza, „W żłobie leży” – opartym o motyw hymnu koronacyjnego króla Władysława IV, „Przybieżeli do Betlejem” śpiewanym przez całe XVII stulecie, „Bóg się rodzi” wyśpiewane po raz pierwszy na chwilę przez agresją Rosji i II Rozbiorem Rzeczpospolitej, „Wśród nocnej ciszy” – kolędę XIX stulecia, jakiej melodia była wykorzystywana nawet w innych pieśniach patriotycznych, „Pólnoc już była” – jaka posłużyła Orlętom Lwowskim w 1919 do śpiewania pieśni bojowej, „Nie było miejsca dla Ciebie”, jaka powstała w 1939 i była nucona w obozach jenieckich i koncentracyjnych aż wreszcie po współczesne hymny i pastorałki. Nasze koncerty będą zatem dynamiczną, ciekawą podróżą po historii Polski słowami ukochanych naszych kolęd, opowiedzianą komentarzami, obrazami i wspomnieniami.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu środków Samorządu Województwa Lubelskiego w ramach programu Warto być Polakiem.

Wykonawcami cyklu koncertów będą znakomite zespoły muzyczne związane ściśle z największymi ośrodkami miejskimi Regionu Lubelskiego (Świdnik Gospel Choir w Lublinie 30 stycznia, Krasnobrodzki Gospel w Zamościu 31 stycznia, Chadek Gospel Choir w Chełmie 2 lutego).

Kolekcję utworów projektu wypełnią kolędy i pastorałki w specjalnie przygotowanych aranżacjach, w opracowaniach takich mistrzów i producentów jak: Grzegorz Urban, Filip Siejka, Piotr Nazaruk, Grzegorz Głuch. Głównym pomysłodawcą projektu i twórcą koncertów jest Grzegorz Głuch - kompozytor, dyrygent, autor tekstów, aranżer i producent muzyczny, wokalista, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i doświadczonych twórców oraz animatorów muzyki gospel ostatnich trzydziestu lat, od trzydziestu lat założyciel i lider Gospel Rain.

Wstęp na koncert jest wolny.

Koncert odbywa się zgodnie z obowiązujacymi regulacjami i zarządzeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa. Organizator prosi o przestrzeganie zarządzeń, szczególnie o noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu społecznego w miejscu koncertu.

 

ORGANIZATOR KONCERTU

Good News Music Grzegorz Głuch

 

WSPARCIE STRATEGICZNE

Samorząd Województwa Lubelskiego

 

PARTNERZY PROJEKTU

Parafia Rzymskokatolicka p/w św. Andrzeja Boboli w Lublinie

Parafia Rzymskokatolicka p/w św. Brata Alberta w Zamościu

Sanktuarium Maryjne na Górze Chełmskiej w Chełmie

Stowarzyszenie Arystyczne „GR”

Krasnobrodzki Dom Kultury

Chełmski Dom Kultury

Lubelska Szkoła Realna

 

PATRONI MEDIALNI PROJEKTU

TVP3 Lublin

Polskie Radio Lublin

Radio Bon Ton

Katolickie Radio Zamość

Nowe Radio

Super Tydzień Chełmski

Kurier Zamojski

Dziennik Wschodni

Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730