Aktualności

Wydarzenia w parafii pw. św. Andrzeja Boboli

Niedzielne świadectwo o bł. Wincentym Frelichowskim

W Niedzielę 13 listopada gościliśmy w naszej parafii Pana dr. Roberta Zadurę. Jest to historyk, specjalizuje się w historii Kościoła i dyplomacji, biografistyce oraz cyfrowej archiwizacji danych.

Pracę magisterską poświęcił bł. ks. Stefanowi Wincentemu Frelichowskiemu o którym to dawał świadectwo w naszej Parafii. Pragnął podkreślić poprzez ukazywanie życiorysu błogosławionego, że jest on symbolem męczeństwa wszystkich kapłanów zamordowanych, zakatowanych w czasie II wojny światowej. Ukazał również, że dom rodzinny był dla niego bardzo ważny. Sam błogosławiony potwierdzał to w swoim pamiętniku i w listach obozowych, które są o tyle ciekawe, że w rzeczywistości obozowej (otoczonej drutem kolczastym i wojną) nie było miejsca na żadne zbyteczne słowa. Miłość osiągnęła swoją pełnię. Każdy list bł. ks. Stefana Frelichowskiego do rodziców był przepełniony miłością.

Dziękujemy Panu Robertowi za przepiękne świadectwo.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

 

 

Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730