Aktualności

Wydarzenia w parafii pw. św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2023r.
Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2023r. - Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie

Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2023r.
Edit with SP Page Builder
1

Rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi ks. Wojciech Stasiewicz, dyrektor Caritas diecezji charkowsko-zaporowskiej na Ukrainie. Dziś Msze św. z nauką rekolekcyjną tak jak w każdą niedzielę. W poniedziałek i we wtorek Msze św. z nauką będą sprawowane o godz. 6.30, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Spowiedź zaczynamy w poniedziałek i we wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. Plan rekolekcji zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń i w mediach parafialnych.

2

Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na Jałmużnę Adwentową. Zebraliśmy 7980 zł. Caritas parafialna już przekazała 70 paczek żywnościowych potrzebującym rodzinom z naszej parafii. Za pomoc w przygotowaniu i przekazaniu paczek dziękujemy naszym harcerkom i harcerzom, pani Krystynie Zmitrowicz i panu Markowi Leckiemu. Bóg zapłać!

3

Jeżeli ktoś nie otrzymał jeszcze pakietu opłatkowego to zapraszamy do zakrystii lub do kancelarii. Podajemy listę ulic, na które jeszcze nie zostały pobrane pakiety opłatkowe: Beskidzka, Staczyńskiego, Zelwerowicza, Raginisa, Bołbotta, Dereckiego, Koncertowa bloki 24 i 26

4

Cały czas wpływają ofiary składane przy okazji otrzymania opłatków. Bardzo dziękujemy za troskę o naszą parafię - Bóg zapłać!

5

Do chorych udamy się w sobotę, 23 grudnia od godz. 8.00. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – prosimy o podanie adresu zamieszkania osoby chorej i numeru telefonu do kontaktu.

6

Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem odprawiamy codziennie po Roratach, które zaczynamy o godz. 6.30. Zaś w niedziele po mszy św. o godz. 8.00. Wszystkich, a w sposób szczególny dzieci, zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty w najbliższą sobotę 23.12. Po Mszy św. w „Bobolanum” tradycyjnie odbędzie się poczęstunek dla dzieci. Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację dziecięcych Rorat i przygotowanie śniadań, bardzo gorąco dziękujemy.

7

Świece Caritas można kupić przy wyjściu z kościoła.

8

W tym roku Wigilia przypada w niedzielę. Mimo, że niedziela znosi post, zachęcamy do zachowania postu w tym dniu. W Wigilię Msze św. w naszym kościele będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Ostatnia Msza św. o godz. 17.00, ze względu na Wieczerzę Wigilijną, będzie sprawowana bez oprawy muzycznej i bez homilii. Jednocześnie przypominamy, że tego dnia tak jak w każdą niedzielę, obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. ponieważ Pasterka jest już liturgią Bożonarodzeniową i nie liczy się jako Msza niedzielna. Pasterka tradycyjnie będzie odprawiana o północy w kościele. Po Pasterce zapraszamy na wspólne łamanie się opłatkiem i kolędowanie przy ognisku – (jeśli pozwoli pogoda).

9

Na stronie internetowej parafii, zamieściliśmy już grafik tegorocznej wizyty duszpasterskiej.

10

Kawiarenka „Bobolanum” jeszcze dziś przyjmuje zapisy na wypieki świąteczne. Zapraszamy.

11

Zachęcamy do zakupienia i lektury prasy katolickiej.

12

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i ofiary indywidualne, które wpływają z racji zakończonego remontu w kościele. W ostatnich dniach wpłynęły ofiary bezimienne: 2 x 1000 zł, 3 x 500 zł.

13

Zmarli w ostatnim czasie: +Józef Popiołek, + Marian Mazur, + Jakub Kamiński, + Anna Barbara Krokowska.

Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
  • ul. Paderewskiego 20
  • 20-860 Lublin
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kancelaria parafialna: Pn-Pt | 1630 – 1730
© 2023 Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie. All Rights Reserved
Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730