Aktualności

Wydarzenia w parafii pw. św. Andrzeja Boboli

Perygrynacja relikwii bł kard. Stefana Wyszyńskiegbo w naszej Parafii
Image

Wrześniowa uroczystość beatyfikacyjna Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego była długo oczekiwanym wydarzeniem w naszej Ojczyźnie. W sposób szczególny ten dzień, 12 września 2021 r. przeżywaliśmy także my, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Przed niemal 9 laty, w maju 2013 r. na Jasnej Górze, u stóp Królowej Polski – Jasnogórskiej Bogurodzicy uroczyście przyjęliśmy Stefana Wyszyńskiego, jako Patrona naszego Stowarzyszenia. Staraliśmy się, przez ostatnie kilka lat, aby ten doniosły akt nie był tylko symbolicznym, odnotowanym w archiwach zdarzeniem. Poza czytelną deklaracją przyjęliśmy bowiem tym samym zobowiązanie pielęgnowania i popularyzacji nauczania Prymasa Tysiąclecia, ale przede wszystkim modlitwy o beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Stąd w 2015 r. przeżywaliśmy w Stowarzyszeniu ogólnopolską peregrynację relikwii św. Jana Pawła II w intencji rychłej beatyfikacji naszego Patrona – Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Przez kolejne lata z troską pielęgnowaliśmy to modlitewne doświadczenie uczestnicząc w Mszach św. w intencji beatyfikacji, które odprawiane były 28 dnia każdego miesiąca w różnych częściach naszej Ojczyzny i licznie pielgrzymując corocznie na Jasną Górę z modlitwą o wyniesienie na Ołtarze naszego Patrona.

Naszą myśl i modlitwę kierowaliśmy ku Stefanowi Wyszyńskiemu także podczas Nowenny do św. Józefa z okazji 40. rocznicy śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, w intencji Jego rychłej beatyfikacji. Zapoczątkowana w marcu 2021 r. Nowenna była także duchowym przygotowaniem do wrześniowej uroczystości beatyfikacyjnej, która miała miejsce z naszym udziałem w Świątyni Opatrzności Bożej.  

Dziś możemy z chrześcijańską radością zawołać „Nasz Patron – Błogosławionym!”. Jednak nie zwalnia nas to z przyjętych przed kilkoma laty zobowiązań. Dar postawy życiowej i nauczania Prymasa Tysiąclecia, którego fundamentem jest ponadczasowe przesłanie ABC Społecznej Krucjaty Miłości, troska o prawość sumienia Polaków i budowanie ładu w oparciu o miłość i sprawiedliwość społeczną to zadanie, które nie straciło na aktualności.

Wdzięczni za beatyfikację Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego rozpoczynamy w naszym Stowarzyszeniu ogólnopolską peregrynację Jego relikwii i zachęcamy wszystkich do udziału w osobistym, duchowym spotkaniu z Błogosławionym.

Wyrażając wdzięczność za beatyfikację niech w tej peregrynacji towarzyszą nam intencje własne oraz wspólnotowa modlitwa i odbudowa duchowej więzi członków Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Mając świadomość współczesnych wyzwań, trudności i przeciwności, miejmy w sercach - wzorem błogosławionego Patrona - chrześcijańską nadzieją i wypraszajmy u Boga siłę i ewangeliczny entuzjazm w podejmowanej przez nas codziennej pracy.

Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730