Aktualności

Wydarzenia w parafii pw. św. Andrzeja Boboli

Pomoc dla Ukrainy - komunikat

W związku z inwazją rosyjską na Ukrainę, wraz z całym Kościołem w Polsce wyrażamy solidarność ze wszystkimi obywatelami Ukrainy w Polsce i na Ukrainie zapewniając o naszej bliskości, modlitwie oraz gotowości do pomocy.

W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i Konferencji Episkopatu Polski w najbliższą niedzielę oraz Środę Popielcową po każdej Mszy św. przeprowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Zachęcamy również, aby zgodnie z apelem Środa Popielcowa była obchodzona w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.

Jednocześnie pragniemy zaprosić wszystkich ludzi dobrej woli na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii, która odbędzie się w najbliższy piątek (4 marca) o godzinie 19:00. Rozważając Mękę i Śmierć Jezusa Chrystusa będziemy łączyć się z cierpieniem narodu Ukraińskiego. Prosimy zabrać ze sobą świece.

Ponadto w niedzielę 6 marca o godzinie 18:00, zapraszamy na koncert charytatywny Macieja Miecznikowskiego „Pieśni Pasyjne”, podczas którego przeprowadzimy zbiórkę ofiar na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Ponieważ liczba uchodźców stale rośnie, zwracamy się z prośbą o zgłaszanie możliwości przyjęcia rodzin z Ukrainy na dowolnie wskazany okres czasu. Zgłoszenia prosimy przysłać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730