Prosimy o wydrukowanie i wypełnienie deklaracji z linku poniżej oraz przyniesienie jej

w Niedzielę 23.10.2022 na Mszę Święta o godzinie 17:00.


Pobierz deklarację

Składane będą one podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 w najbliższą Niedzielę czyli 23.10.2022. Kandydat do bierzmowania będzie podchodził do ołtarza wraz z rodzicami i będzie składał wypełnioną deklarację przed ołtarzem - (tak jak w procesji do komunii świętej).

ZNACZENIE BIERZMOWANIA

Bierzmowanie przynosi zatem wzrost i pogłębienie łaski chrzcielnej:

  • zakorzenia nas głębiej w Bożym synostwie
  • ściślej jednoczy nas z Chrystusem
  • pomnaża w nas dary Ducha Świętego
  • udoskonala naszą więź z Kościołem
  • udziela nam, jako prawdziwym świadkom Chrystusa, specjalnej mocy Ducha Świętego do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem, do mężnego wyznawania imienia Chrystusa oraz do tego, by nigdy nie wstydzić się krzyża

Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad. (Obrzędy bierzmowania)

Bierzmowanie jest nazywane sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. Przyjęcie go jest świadomym potwierdzeniem wiary otrzymanej na chrzcie i wymaga gotowości, by w sposób dojrzały i odpowiedzialny wyznawać swoją wiarę i bronić jej.

(Katechizm Kościoła Katolickiego, 1303)

W NASZEJ PARAFII

Sakrament bierzmowania udzielany jest młodzieży chcącej go przyjąć pod koniec klasy ósmej. Poprzedza go dwuletni okres przygotowawczy obejmujący katechezę szkolną i parafialną.

Osoby starsze chcące uzupełnić sakrament bierzmowania zgłaszają się do kancelarii parafialnej i kierowane są na podobne przygotowanie prowadzone przez naszą archidiecezję przy kilku centrach duchowości chrześcijańskiej przez wyspecjalizowane agendy kościelne.

Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730