Aktualności

Wydarzenia w parafii pw. św. Andrzeja Boboli

Niedziela Miłosierdzia Bożego

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w naszym kościele Msza Święta również o godzinie 1500

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy Kościół katolicki obchodzi Święto Miłosierdzia Bożego. W rozpowszechnieniu tego kultu na cały świat wielkie zasługi mają Polacy. Nie tylko św. Faustyna i św. Jan Paweł II.

17 sierpnia 2002 r., podczas pielgrzymki do Polski, Jan Paweł II zawierzył cały świat Bożemu miłosierdziu i poświęcił sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach.

Na całym świecie są miliony czcicieli Bożego miłosierdzia. W kwietniu 1993 r. Jan Paweł II beatyfikował s. Faustynę Kowalską i ogłosił jej święto, a 30 kwietnia 2000 r. dokonał jej uroczystej kanonizacji.

„Jestem miłością i miłosierdziem samym” – mówił o sobie Jezus, prosząc siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jaki ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem „Jezu, ufam Tobie”, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia (godz. 1500), obchodzenie Święta Miłosierdzia i szerzenie czci miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem.

W Niedzielę Miłosierdzia mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego.

Źródło: aleteia.org

Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730