Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

11 kwietnia 2021
Przeżywamy dziś Święto Miłosierdzia. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej w czasie objawień: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla biednych grzeszników". W Godzinę Miłosierdzia czyli o godz. 1500 będzie u nas sprawowana dodatkowa Msza św. Przypominamy, że dziś możemy uzyskać odpust zupełny jeżeli wierny weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę "Ojcze Nasz" i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. „Jezu Miłosierny, ufam Tobie”). Teraz informacja dla biorących udział w Mszach św. on-line. Komunia św. dla tych osób, będzie udzielana w każdą niedziele aż do odwołania w godz. 1345-1400. Czekamy na sugestie naszych parafian, czy ta godzina jest odpowiednia. W piątek przypada 16. dzień miesiąca. Nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli o godzinie 1730, Msza św. zbiorowa o godzinie 1800. Retransmisja Triduum Paschalnego dostępna jest na naszej stronie bobola.pl. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszki przeznaczone są na „Fundusz Caritas”. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie popularnie zwane „Biskupiakiem" zaprasza od 14.04. uczniów do zainteresowania się informacjami udostępnianymi w ramach Wirtualnych Dni Otwartych. Zachęcamy do zakupienia i lektury prasy katolickiej. Dziękujemy za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary. Bóg zapłać! Zmarli w ostatnim czasie: † Jacek Kozioł † Irena Grudzińska † Łukasz Kobelarz † Marian Pajnowski † Krzysztof Łoboda † Stanisław Grzesiuk  
Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730