Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

13 grudnia 2020
Nowenna przed Uroczystością Bożego Narodzenia od środy (16 grudnia) po Roratach, które odprawiamy o godz. 630. W niedzielę nowenna po Mszy św. o godz. 800. W środę 16-ty dzień m-ca. Nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli – Patrona naszej parafii – o godz. 1730. Msza św. zbiorowa w intencjach zgłoszonych do modlitwy o godz. 1800. Również w środę zostanie odprawiony w naszym kościele pogrzeb śp. Tomasza Białopiotrowicza – nadzwyczajnego szafarza Komunii św., byłego radnego Miasta Lublin. Różaniec za Zmarłego o godz. 1200. Msza św. pogrzebowa o godz. 1230, po której nastąpi obrzęd ostatniego pożegnania na cmentarzu przy ulicy Unickiej. W piątek (18 grudnia) rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Paweł Wróbel – salwatorianin. W piątek i w sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz.: 630, 800, 1630 i 1800. Spowiedź w piątek i sobotę pół godziny przed każdą Mszą św. W niedzielę zakończenie rekolekcji; porządek Mszy św. niedzielny. Z racji rygorów epidemicznych przypominamy, że rekolekcje będą dostępne on-line na naszej stronie parafialnej i aplikacji mobilnej. Przypominamy, że przed świętami chcemy dotrzeć z pomocą do rodzin naszej parafii potrzebujących wsparcia. Chcemy w tym względzie powtórzyć sprawdzone w Wielkim Poście rozwiązanie. Na konto parafialne można złożyć ofiarę pieniężną z tytułem: jałmużna. Caritas parafialna zakupi produkty na paczki żywnościowe, które przekażemy potrzebującym rodzinom z naszej parafii. Do chorych udamy się w środę (23 grudnia) od godz. 800. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub przez adres internetowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – w tym przypadku prosimy o podanie adresu zamieszkania osoby chorej i numeru telefonu do kontaktu. Raz jeszcze dziękujemy tym wszystkim, którzy przy okazji otrzymania pakietów opłatkowych złożyli ofiarę na rzecz funkcjonowania naszego kościoła: Bóg zapłać! W przedsionku kościoła są do nabycia świece Caritas. Zachęcamy do zakupienia i lektury prasy katolickiej. Dziękujemy za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary: Bóg zapłać! Zmarli w ostatnim czasie: † Marianna Wójcik † Irena Zięba † Eugeniusz Lis † Andrzej Filipek † Apolonia Borowska † Włodzimierz Sagan † Marek Przeciechowski † Tomasz Białopiotrowicz Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen. 
Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730