Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

13 grudnia 2020
 1. Nowenna przed Uroczystością Bożego Narodzenia od środy (16 grudnia) po Roratach, które odprawiamy o godz. 630. W niedzielę nowenna po Mszy św. o godz. 800.
 2. W środę 16-ty dzień m-ca. Nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli – Patrona naszej parafii – o godz. 1730. Msza św. zbiorowa w intencjach zgłoszonych do modlitwy o godz. 1800.
 3. Również w środę zostanie odprawiony w naszym kościele pogrzeb śp. Tomasza Białopiotrowicza – nadzwyczajnego szafarza Komunii św., byłego radnego Miasta Lublin. Różaniec za Zmarłego o godz. 1200. Msza św. pogrzebowa o godz. 1230, po której nastąpi obrzęd ostatniego pożegnania na cmentarzu przy ulicy Unickiej.
 4. W piątek (18 grudnia) rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Paweł Wróbel – salwatorianin. W piątek i w sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz.: 630, 800, 1630 i 1800. Spowiedź w piątek i sobotę pół godziny przed każdą Mszą św. W niedzielę zakończenie rekolekcji; porządek Mszy św. niedzielny. Z racji rygorów epidemicznych przypominamy, że rekolekcje będą dostępne on-line na naszej stronie parafialnej i aplikacji mobilnej.
 5. Przypominamy, że przed świętami chcemy dotrzeć z pomocą do rodzin naszej parafii potrzebujących wsparcia. Chcemy w tym względzie powtórzyć sprawdzone w Wielkim Poście rozwiązanie. Na konto parafialne można złożyć ofiarę pieniężną z tytułem: jałmużna. Caritas parafialna zakupi produkty na paczki żywnościowe, które przekażemy potrzebującym rodzinom z naszej parafii.
 6. Do chorych udamy się w środę (23 grudnia) od godz. 800. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub przez adres internetowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – w tym przypadku prosimy o podanie adresu zamieszkania osoby chorej i numeru telefonu do kontaktu.
 7. Raz jeszcze dziękujemy tym wszystkim, którzy przy okazji otrzymania pakietów opłatkowych złożyli ofiarę na rzecz funkcjonowania naszego kościoła: Bóg zapłać!
 8. W przedsionku kościoła są do nabycia świece Caritas.
 9. Zachęcamy do zakupienia i lektury prasy katolickiej.
 10. Dziękujemy za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary: Bóg zapłać!

Zmarli w ostatnim czasie:

 • † Marianna Wójcik
 • † Irena Zięba
 • † Eugeniusz Lis
 • † Andrzej Filipek
 • † Apolonia Borowska
 • † Włodzimierz Sagan
 • † Marek Przeciechowski
 • † Tomasz Białopiotrowicz

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen. 

Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730