Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

25 października 2020
  1. Wczoraj, panowie Jan Sałek i Tomasz Kiszczak, zostali ustanowieni nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. Wyrażając radość z przyjętej posługi, życzymy nowym szafarzom Bożego błogosławieństwa w służbie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1700 w naszym kościele odbędzie się recital Magdy Steczkowskiej: „Moja podróż śladami Jana Pawła II”. Ze względu na rygor epidemiczny, zachęcamy do udziału w recitalu przede wszystkim on-line.
  3. W niedzielę (1 listopada) Uroczystość Wszystkich Świętych. Różaniec za zmarłych o godz. 1630. Zastosujmy się do prośby Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i rozłóżmy nawiedzanie grobów bliskich zmarłych na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej Uroczystości. Penitencjaria Apostolska wydała Dekret, na podstawie którego, odpust zupełny ustanowiony na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
  4. W poniedziałek (2 listopada) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Różaniec za zmarłych o godz. 1730. Msza św. i nieszpory za zmarłych o godz. 1800.
  5. Za zmarłych poleconych w wypominkach w naszym kościele będą odprawione Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych i wszystkie niedziele listopada o godz. 1700. Różaniec za zmarłych z czytaniem imion zmarłych z kart wspominkowych według daty oznaczonej na karcie wypominkowej: we wszystkie niedziele listopada o godz. 1630, w Dzień Zaduszny o godz. 1730, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  6. Przypominamy, że karty wypominkowe znajdują się w tradycyjnym miejscu przy wyjściu z kościoła od strony kancelarii. Istnieje również możliwość zgłaszania wypominków drogą internetową przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej parafii.
  7. Na czas obowiązywania czerwonej strefy zawieszamy wszystkie spotkania grup duszpasterskich, w tym katechezę parafialną dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Rodziców, którzy nie zadeklarowali jeszcze terminu komunii swoich dzieci, prosimy o przesłanie stosownej informacji przez parafialnego maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w celu sfinalizowania podziału na grupy komunijne.
  8. Zachęcamy do zakupienia i lektury prasy katolickiej.
  9. Dziękujemy za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary, jak również za wszystkie ofiary składane „na tacę” przelewami bankowymi oraz przynoszone do kancelarii. Za każde wsparcie w tym trudnym czasie – duchowe i materialne – składamy serdeczne: Bóg zapłać!

Zmarła w ostatnim czasie:

†Jadwiga Zawada

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730