Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

26 kwietnia 2020
 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną. Zachęcamy wszystkich do lektury Pisma Świętego, by w ten sposób pogłębiać swoją wiarę i więź z Bogiem.
 2. Członków Żywego Różańca informujemy, że w maju nie będzie zmiany tajemnic różańcowych. Wszyscy pozostają przy swoich tajemnicach.
 3. W maju nabożeństwa majowe odprawiać będziemy w niedziele o godz. 1630; w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800.
 4. W tym tygodniu przypada 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 715 i 1730. Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę po majówce do godz. 2100.
 5. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek (1.05), wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.
 6. Liturgiczne obchody Uroczystości NMP Królowej Polski zostały w tym roku przeniesione z niedzieli na sobotę (2.05). Msze św. w tym dniu o godz. 730 i 1800. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 1800.
 7. Przed wybuchem pandemii koronawirusa, ceniliśmy sobie niezwykle spotkania z dziećmi i ich rodzinami podczas niedzielnej Mszy św. o godz. 1100. Chcemy powoli przywracać ten szczególny charakter niedzielnych celebracji Eucharystycznych z najmłodszymi parafianami. Ponieważ obowiązują nas nieustannie rygory liczby uczestników liturgii, zapraszamy Was do łączności online, a zakończenie Mszy św. o godz. 1100 chcemy dedykować szczególnie Wam - dzieciom. Będzie wspólne śpiewanie, zadania do wykonania oraz pytania do niedzielnej Ewangelii – z losowaniem nagród J
 8. Czasy epidemii wymagają nowych rozwiązań, które – jak pokazuje życie – potrafimy uczynić praktyką niestosowaną do tej pory. Dziękujemy zatem wszystkim, którzy skorzystali i korzystają z możliwości rezerwacji intencji mszalnych przez Internet. Przypominamy, że na stronie internetowej parafii znajduje się formularz, przez który możemy dokonać stosownej rezerwacji. Jednocześnie informujemy, że stopniowe znoszenie rygorów związanych ze stanem epidemii stwarza możliwość powrotu do tradycyjnej formy rezerwacji terminów Mszy św.
 9. W kontekście pytań o materialne funkcjonowanie naszego kościoła – wobec zawieszenia tradycyjnej tacy – informujemy, że dobrowolne ofiary możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej, jak również przez przelew na rachunek bankowy parafii, także z możliwością wykorzystania zainstalowanej funkcji szybkich przelewów. Szczegóły znajdziemy na stronie parafialnej www.bobola.pl.
 10. Wyrażamy tym samym wielki szacunek i wdzięczność wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, parafianom i tym, których połączyła z naszą wspólnotą parafialną więź duchowa przez transmisje internetowe. Za wszelkie wsparcie, duchowe i materialne, bardzo serdecznie dziękujemy: Bóg zapłać!
 11. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy w duchu odpowiedzialności oraz troski o zdrowie i życie własne i innych osób, dostosowują się do rygorów związanych ze stanem epidemii. Raz jeszcze przypominamy, że udział we Mszy św. i innych celebracjach liturgicznych w kościele, obliguje uczestników kultu Bożego do zakrywania ust i nosa oraz zachowania minimum 1,5 metrowego odstępu między wiernymi.
Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730