Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

Niedziela 21.11.2021 r.

Ogłoszenia parafialne 21.11.2021 r.

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary zebrane do puszek przeznaczone są na wsparcie chrześcijan w Libanie.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy na roraty 
od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli w intencji pokoju i jedność to nowa inicjatywa duszpasterska w naszej parafii. Proponujemy stały dyżur czyli jedną godzinę w tygodniu między 8.30 a 17.30. Chętnych zapraszamy do zapisywania się w zakrystii.

Jednocześnie od 16 listopada codziennie gromadzimy się w kaplicypo Mszy św. wieczornej na wspólnotowych modlitwach o pokój. W dobie zagrożenia, gdy polscy żołnierze, funkcjonariusze straży granicznej i policji z narażeniem życia służą na granicy polsko-białoruskiej, chcemy prosić św. Andrzeja Bobolę, który wielokrotnie wypraszał łaski potrzebne naszemu narodowi, by znów stanął w obronie naszej Ojczyzny. Jednocześnie chcemy prosić za migrantów, którzy stali się ofiarami wojny hybrydowej o możliwość powrotu do swoich rodzin i do normalnego życia. Łączymy się duchowo z Sanktuarium w Strachocinie, miejscu urodzenia patrona naszego Narodu, by w całej Polsce pod sztandarem św. Andrzeja Boboli błagać o pokój w Ojczyźnie. Modlitwy zakończymy w najbliższą sobotę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kaplicy Najświętszego Sakramentu lub poprzez transmisję on-line na http://bobola.pl/tv-live

4. Dziś spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się na Mszy św. o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w kościele.  

5. Zachęcamy do zakupienia i lektury prasy katolickiej.

6. Dziękujemy za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary: Bóg zapłać!

7. Zmarli w ostatnim czasie: 

​+ Alicja Kowalczyk

​+ Danuta Kulpińska

​+ Sławomir Rzeźniczek

​+ Franciszek Falger

​+ Wiesław Ładziak

Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730