Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

Niedziela Chrztu Pańskiego - 9.01.2022 r.
Ogłoszenia parafialne 09.01.2022 r.
 
  1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy w liturgii Kościoła Okres Zwykły, ale zgodnie z tradycją zachęcamy do śpiewania i słuchania kolęd. Za tydzień w niedzielę o godz. 11.00 będziemy gościć chór La Musica. Po Mszy św. zapraszamy koncert kolęd.
  2. Dzisiaj przez cały dzień gościmy przedstawiciela Edycji Świętego Pawła, który tradycyjnie przywiózł „Ewangelię 2022” z komentarzem dla dorosłych i dla dzieci. Ewangelie na każdy dzień są do nabycia w budynku Bobolanum w holu przy kawiarence, która powraca po świątecznej przerwie i proponuje m.in. pyszne bobolanki i tiramisu.
  3. Za tydzień w niedzielę 16-ty dzień miesiąca poświęcony naszemu Patronowi. Nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli o godz. 16.30. Msza św. zbiorowa w intencjach zgłoszonych do modlitwy o godz. 17.00. Intencje można składać w zakrystii lub przez stronę internetową parafii.
  4. W piątek zakończyliśmy wizytę duszpasterską z udzielaniem błogosławieństwa relikwiami św. Andrzeja Boboli. Dziękujemy za zrozumienie i akceptację tej alternatywnej formy wynikającej z obostrzeń pandemicznych. Jednocześnie na prośbę wielu osób ogłaszamy wizytę duszpasterską uzupełniającą. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. będziemy udzielali indywidualnego błogosławieństwa relikwiami naszego Patrona i przekazywali błogosławieństwa - dyplomy.
  5. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy z racji wizyty duszpasterskiej złożyli ofiary zwane „kolędą”. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Waszą wielką troskę o ekonomiczne funkcjonowanie naszej parafii.
  6. Zgodnie z decyzją ks. Arcybiskupa osoby, które wprowadziły się do naszej parafii i pragną poświęcić swoje nowe mieszkania i domy, mogą zgłaszać adresy dziś bezpośrednio po Mszy św. przy kancelarii parafialnej. Poświęcenie nowych domów i mieszkań od jutra 10.01 do środy 12.01. od godz. 17.00. W celu założenia kartoteki parafialnej przekażemy nowym parafianom formularz do wypełnienia, aby będąc w waszych domach do maksimum skrócić czas przebywania. Wizyta odbędzie się w rygorze sanitarnym. Księża będą w maseczkach i wejdą do mieszkań tylko na krótką chwilę, aby dokonać poświecenia.
  7. Zachęcamy do zakupienia i lektury prasy katolickiej.
  8. Dziękujemy za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na tacę: Bóg zapłać!
  9. Zmarli w ostatnim czasie:
            + Izabela Rozmus
            + Maria Sobczyk
Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730