Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 24.04.2022 r.

                                 Ogłoszenia parafialne 24.04.2022  r.

 

 1. Przeżywamy dziś Święto Miłosierdzia. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej
  w czasie objawień: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla biednych grzeszników". W Godzinę Miłosierdzia czyli o godz. 15.00 będzie u nas sprawowana dodatkowa Msza św.
 2. Przypominamy, że dziś możemy uzyskać odpust zupełny jeżeli wierny weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę "Ojcze Nasz" i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. „Jezu Miłosierny, ufam Tobie”).
 3. Misje Święte w naszej parafii odbędą się w dniach 8-13 maja. Poprowadzą je ojcowie redemptoryści. Będzie to okazja do ponownego odkrycia miłości Boga i odnowienia
  z Nim więzi. Misje Święte są szczególnym czasem łaski i przejawem miłości miłosiernej Boga. Misje Święte poprzedzą odpust parafialny, który będzie dziękczynieniem Narodu Polskiego w 20 rocznicę ustanowienia św. Andrzeja Boboli Patronem Polski. Program Misji dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz w internecie. Za tydzień podamy więcej szczegółów.
 4. Pierwsza próba dla dzieci klas czwartych przed rocznicą I Komunii Świętej 4 maja w środę o godz. 15.00. Na Msze Świętą rocznicową zapraszamy 21 maja o godz. 10.00.
 5. Uroczystości odpustowe ku czci św. Andrzeja Boboli odbędą się 16 maja tj. w poniedziałek. Sumę odpustową o godz. 18.00 będzie celebrował ks. abp Stanisław Budzik.
 6. Bezpłatny punkt rozliczenia PIT-ów będzie czynny jeszcze tylko w ten piątek w godzinach 16.00-19.00 w budynku „Bobolanum”. Każdy może przekazać 1% podatku na rzecz naszej parafii. Szczegóły są na ulotkach, stronie www, fb i aplikacji.
 7. Zachęcamy do zakupienia i lektury prasy katolickiej.
 8. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz Funduszu Caritas.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę. Bóg zapłać!
Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730