Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

Ogłoszenia duszpasterskie - 26.06.2022 r.
Ogłoszenia parafialne 26.06.2022 r.
  1. Arcybiskup Stanisław Budzik zwolnił z obowiązków wikariusza w naszej parafii ks. Andrzeja Jargieło i ks. Łukasza Piętala. Ks. Andrzej został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie, a ks. Łukasz został mianowany wikariuszem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie. Ponadto na emeryturę przechodzi s. Lucyna katechetka oraz w sierpniu opuszcza nasza wspólnotę ks. Robert Śliż, który przez 3 lata pomagał duszpastersko w naszej parafii. Ks. Robert został mianowany proboszczem parafii pw. św. Jana Nepomucena w Fajsławicach. Wszystkim dziękujemy za posługę duszpasterska dla naszej wspólnoty i życzymy wielu łask Bożych i błogosławieństwa w wypełnianiu nowych obowiązków.
  2. W tym tygodniu przypada 1-szy-piątek i 1-sza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 7.00 i 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę po nabożeństwie czerwcowym do godz. 21.00. Osobom, które odprawiają nabożeństwo 5-ciu pierwszych sobót miesiąca przypominamy, że do spowiedzi można przystąpić kilka dni wcześniej. Warunek, aby przy spowiedzi mieć intencje wynagradzającą.
  3. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę po pandemii wraca do tradycyjnej formy pielgrzymowania i wyruszy w tym roku 3 sierpnia. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej potrwają do 25 lipca. Koszt od jednego uczestnika wynosi 85 zł. Zachęcamy tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować do składania intencji w funduszu „Idę z Tobą”. Szczegóły na stronie  www.pielgrzmka.lublin.pl.
  4. W Szkole Języków Obcych Towarzystwa Bobolanum zakończyliśmy kolejny rok szkolny. W odpowiedzi na pytania rodziców, którzy planują zapisanie dziecka na kurs języka angielskiego do naszej szkoły informujemy, że podczas wakacji przyjmujemy zapisy telefonicznie lub mailowo. Pod koniec sierpnia dla uczniów i ich rodziców zorganizujemy tydzień otwarty, podczas którego będzie można wziąć udział w bezpłatnych lekcjach pokazowych w różnych grupach wiekowych. Zapraszamy dzieci z zerówki, uczniów ze szkół podstawowych i średnich. Polecamy kursy certyfikatowe i przygotowujące do egzaminu dla ósmoklasistów. Już teraz zachęcamy do zaplanowania nauki języka angielskiego i zapraszamy do naszej szkoły, w której w bardzo przyjaznej atmosferze pokażemy, że każdy może mówić po angielsku.
  5. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na KUL.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę. Bóg zapłać!
  7. Zmarli w ostatnim czasie:
+ Helena Drozdowska
+ Paweł Wankiewicz  
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730