Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

Ogłoszenia duszpasterskie 10.09.2023r.
1

W najbliższą środę 13 września przypada Dzień Fatimski. Zapraszamy na różaniec fatimski z procesją po placu ze świecami o godz. 21.00.

2

Dnia 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.30 i 18.00.

3

W sobotę 16-ty dzień miesiąca, dzień poświęcony naszemu Patronowi. Nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli o godz. 17.30. Msza św. zbiorowa w intencjach zgłoszonych do modlitwy, o godz. 18.00. Intencje można składać w zakrystii lub przez stronę internetową parafii.

4

Rodziców dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii Świętej w tym roku szkolnym w naszej parafii, a są spoza Szkoły Podstawowej nr 43, prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca września. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 43 zgłaszają chęć przystąpienia do I Komunii Świętej podczas lekcji religii. Uroczystość odbędzie się w sobotę 25 maja 2024 r.

5

Trwają zapisy na kursy języka angielskiego w Szkole Języków Obcych Towarzystwa Bobolanum. Zapraszamy dzieci z zerówki, uczniów szkół podstawowych i średnich. Na kurs można zapisać się telefonicznie, mailowo lub osobiście w sekretariacie szkoły w budynku obok kościoła w godz. 16.00 - 19.00.

6

Pierwsza próba scholii dziecięcej po przerwie wakacyjnej, odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.40 w budynku Bobolanum.

7

Młodzież pragnąca przyjąć w tym roku szkolnym w naszej parafii Sakrament Bierzmowania, proszona jest o zgłoszenie tego faktu w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 43 zapisują się bezpośrednio u swoich katechetów. 8 października wszystkich kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Po Mszy św. odbędzie spotkanie organizacyjne. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej parafii.

8

Powoli dobiega końca wymiana ogrzewania podłogowego. Msze św. w tygodniu dalej będą sprawowane w Kaplicy Adoracji do momentu, aż ułożymy płytki w nawie głównej kościoła. Natomiast niedzielne Msze św. będą sprawowane w kościele. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom za wyrozumiałość i pomoc przy organizowaniu Mszy św. „pod chmurką”. W sposób szczególny dziękujemy naszym ministrantom, którzy bardzo ofiarnie pomagają w przygotowaniach do Mszy św. na zewnątrz i w wewnątrz kościoła.

9

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.

10

Zmarł w ostatnim czasie: + Ryszard Wosik

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730