Wizytacja Kanoniczna

W niedzielę 30 kwietnia 2023r. Biskup Adam Bab dokonał Wizytacji Kanonicznej naszej parafii.

Ksiądz Biskup uczestniczył we Mszach Świętych, głosił Słowo Boże i spotkał się z grupami, ruchami, stowarzyszeniami i wszystkimi wiernymi naszej parafii.

Podczas homilii Biskup Adam podkreślał, jak ważna w rozwoju wiary jest wspólnota parafialna. Dziękował również za zaangażowanie parafian we wszelkie dzieła podejmowane zarówno na szczeblu parafialnym.

Wizytacja Kanoniczna odbywa się w każdej parafii co kilka lat. Ostatnia wizytacja w naszej parafii odbyła się  5 lat temu. 

Dzień Wizytacji Kanonicznej obfitował w różne uroczystości. Przed Mszą Świętą poranną ksiądz proboszcz powitał uroczyście wraz z przedstawicielami parafii księdza Biskupa poczym ksiądz proboszcz przedstawił sprawozdanie z działalności parafii. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 modlili się członkowie wspólnot duszpasterskich naszej parafii po któej spotkali się na rozmowę na temat działąń duszpasterskich. Natomiast na Mszy Świętej o godzinie 11:00 Biskup Adam wygłosił homilię do dzieci. Podczas Mszy Świetej celebrowanej przez Niego ochrzcił czwórkę dzieci. Po południu w ramach wizytacji odwiedził chorzą chorą Krystynę Radzikowską. O godzinie 16:15 spotkał sie z radą parafialna omawiając sprawy gospodarcze parafii i nie tylko. Mszą o godzinie 17:00 zakończyliśmy wizytacje księdza Biskupa.

Ojciec Święty Jan Paweł II w posynodalnej Adhortacji Apostolskiej „Pastores gregis” docenił wielką wagą wizyty pasterskiej nazywając ją „autentycznym czasem łaski i szczególnego, a nawet jedynego w swoim rodzaju momentu w zakresie spotkania i dialogu Biskupa z wiernymi”. Wizytacja pasterska jest jakby duszą biskupiego posługiwania i rozszerzeniem duchowej obecności biskupa pomiędzy wiernymi.

Dziękujemy Księdzu Biskupowi za ten czas!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)WPROWADZENIE BISKUPA
MSZA ŚWIĘTA WSPÓLNOT

ODWIEDZINY CHORYCH


Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730