Oaza Dzieci i Młodzieży

Duszpasterstwo oazowe a właściwie - Ruch Światło-Życie to jeden z ruchów odnowy Kościoła rzymskokatolickiego, który powstał w Polsce, a jego założycielem był ksiądz Franciszek Blachnicki. Ruch gromadzi ludzi różnego wieku i stanu.

Obok Domowego Kościoła (Oazy Rodzin) w naszej parafii trwa formacja dla najmłodszych członków Ruchu Światło-Życie dla dzieci i młodzieży. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch ten stara się formować dojrzałych i świadomych chrześcijan.

I grupa to Oaza Dzieci Bożych.

Uczęszczają do niej dzieci ze szkoły podstawowej (klasy 3-5). Przez wspólną zabawę, poznawanie Słowa Bożego i spędzanie wesoło i twórczo czasu w grupie - poznają Pana Boga. Za grupę odpowiedzialna jest animatorka Anna Bonecka.

II grupa to Oaza Nowej Drogi.

Uczęszczają do niej dzieci i młodzież z klas 6-8 szkoły podstawowej. Wspólnie zgłębiają Słowo Boże i odkrywają Kościół w ciekawy sposób, ale nie brakuje też czasu na odpoczynek i zabawę. Za grupę jest odpowiedzialny animator Maciej Piasecki.

III grupa to grupa przed Oazą Nowego Życia pierwszego stopnia

Uczęszczają do nie uczniowie z pierwszej klasy szkoły średniej. Jest to wspólnota, gdzie każdy może być sobą i odkrywać Pana Boga podczas spotkań formacyjnych. Za grupę odpowiedzialny jest animator Jakub Kopacki. 

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do formacji oazowej!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z opiekunem grup, ks. Andrzejem Jargieło. 

Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730