Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

4 niedziela adwentu - 19.12.2021 r.

Ogłoszenia parafialne 19.12.2021 r.

1. Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Duffekiem, który przeżył śmierćkliniczną. Opowie o wypadku, pobycie w zaświatach, powrocie do życia i wielkiej mocy modlitwy. Andrzej Duffek to gdański przedsiębiorca, opozycjonista działający w latach osiemdziesiątych w Federacji Młodzieży Walczącej i oddany kibic Lechii Gdańsk. Spotkanie dziś w kościele po ostatniej Mszy św. ok 18.15.

2. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na Jałmużnę Adwentową. Zebraliśmy prawie 7000 zł. Wolontariusze dostarczą paczki żywnościowe do 60 rodzin z naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!  

3. Do chorych udamy się w czwartek 23 grudnia od godz. 8.00. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – prosimy o podanie adresu zamieszkania osoby chorej i numeru telefonu do kontaktu. 

4. W Wigilię Bożego Narodzenia, tj. 24 grudnia w piątek, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Pasterka tradycyjnie sprawowana będzie o północyw kościele. 

5. 25 grudnia, w sobotę - Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym roku wyjątkowo w drugi dzień świąt, 26 grudnia obchodzimy Niedzielę Św. Rodziny. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej.

6. Zgodnie z decyzją Arcybiskupa Stanisława Budzika po raz kolejny nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Przygotowaliśmy alternatywną formę wypraszania błogosławieństwa na nowy rok. Każdego dnia po świętach będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na wspólną Eucharystię o godz. 18.00. Po Mszy św. będziemy udzielali mieszkańcom z danej ulicy indywidualnego błogosławieństwa relikwiami św. Andrzeja Boboli. Jednocześnie chcemy przekazać okolicznościowe błogosławieństwo w formie dyplomu, na wzór błogosławieństwa papieskiego, które będzie można oprawić i zawiesić w domu. Będzie to pamiątka tej nietypowej wizyty duszpasterskiej. Ze względów pandemicznych dyplomy - błogosławieństwa będzie można również odebrać osobiście w kancelarii lub zakrystii. Istnieje też możliwość otrzymania dyplomu do skrzynki pocztowej, w tym przypadku adres zamieszkania należy wysłać mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Zachęcamy do korzystania przy stole wigilijnym z rytuału błogosławieństwa, który przekazaliśmy wraz z pakietem opłatkowym.

7. W ramach wizyty duszpasterskiej na Mszę św. o godz. 18.00 i błogosławieństwo relikwiami św. Andrzeja Boboli zapraszamy mieszkańców:
- 27.12 ul. Szpinalskiego i Zakopiańskiej. 

- 28.12 ul Paderewskiego i Leszetyckiego, 

- 29.12 ul. Harnasie, 

- 30.12 ul. Śliwińskiego i Szwajcarska, 

- 3.01 ul. Rogera, ul. Noskowskiego i domki górnicze, 

- 4.01 Osiedle Choiny, 

- 5.01 Dolina Koncertowa 

- 7.01 Halickiego, Barcickiego, Zelwerowicz, Dereckiego, Raginisa, BołbotKotwicata, Staczyńskiego, Gołębiewskiego, Koncertowa domki, Jurajska, Choiny, Sierpniowa.

8. Jeżeli ktoś nie otrzymał jeszcze pakietu opłatkowego to zapraszamy do zakrystii lub 
do kancelarii. Cały czas wpływają ofiary składane przy okazji otrzymania opłatków. Bardzo dziękujemy 
za zrozumienie i troskę o naszą parafię - Bóg zapłać! 

9. Świece Caritas można kupić przy wyjściu z kościoła. 

10. Zachęcamy do zakupienia i lektury prasy katolickiej.

11. Zmarła w ostatnim czasie:

+ Krystyna Więsyk 

Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730