Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

Ogłoszenia duszpasterskie 11.02.2024r.
1

Dziś przypada wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Chorzy będący w stanie łaski uświęcającej, będą mogli przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych po Mszy św. o godz. 12.30.

2

W Środę Popielcową, 14 lutego rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Msze św. z posypaniem głów popiołem odbędą się o godz.: 7.30, 9.00, 16.30 i 18.00.

3

Nabożeństwa w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.00 Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o 7.30 Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.30.

4

W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy brewiarzowej. Jutrznię, czyli psalmy Liturgii Godzin odmawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.

5

W piątek po Środzie Popielcowej, 16 lutego zapraszamy wszystkich modlących się w naszym kościele na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Nabożeństwo rozpoczniemy po Mszy św. wieczornej o 18.45. W tym dniu nie będzie nabożeństw o godz. 16.30 i 17.15. Prosimy zabrać ze sobą świece.

6

W piątek przypada 16-ty dzień miesiąca, dzień poświęcony naszemu Patronowi. Nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli odbędzie się o godz. 17.30. Z kolei Msza św. zbiorowa w intencjach zgłoszonych do modlitwy - o godz. 18.00. Intencje można składać w zakrystii lub przez stronę internetową parafii.

7

Polecamy Rekolekcje Ignacjańskie w Życiu Codziennym, które rozpoczynają się 17 lutego. Dzięki Ćwiczeniom Duchowym możemy uporządkować naszą codzienność. Uczymy się każdego dnia odnajdywać Boga i być z Nim w relacji. Szczegóły można znaleźć na plakacie, ulotkach i stronie parafialnej. Przy głównym wyjściu p. Katarzyna rozdając ulotki, chętnie odpowie na wszystkie pytania dotyczące Rekolekcji.

8

Katolicka Szkoła Collegium Gostynianum we współpracy z naszą parafią organizuje świetlicę, która będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 - 17.00 w budynku Bobolanum. Szczegóły w mediach parafialnych i na ulotkach.

9

Przypominamy, że każdy może przekazać 1.5% podatku na rzecz naszej parafii. W rozliczeniu podatkowym należy wypełnić pola w następujący sposób: KRS: 0000397954 oraz cel szczegółowy: Bobola Lublin 41. W Bobolanum, bezpłatny punkt rozliczenia PIT-ów będzie czynny od najbliższego tygodnia, w każdą środę od godz. 16.00 do 20.00 i w sobotę od godz. 9.00. Osoby, które pierwszy raz będą rozliczać się w naszym punkcie, prosimy aby zabrały ze sobą PIT z ubiegłego roku. Szczegóły na stronie www, Facebooku i w aplikacji.

10

Pragniemy poinformować, że ks. Arcybiskup Stanisław Budzik przyjął rezygnację ks. Mirosława Ładniaka z funkcji Przewodnika Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę. Nowym Przewodnikiem Pielgrzymki został ks. Pawła Saran, który od dwóch lat, jako zastępca Przewodnika Pielgrzymki przygotowywał się do samodzielnego przejęcia sterów pielgrzymkowych.

11

Zachęcamy do zakupienia i lektury prasy katolickiej.

12

Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszki przeznaczone są na Fundusz Wschodni.

13

Dziękujemy za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na tacę gospodarczą: Bóg zapłać!

Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730