Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2023r.
1

Dzisiaj przed kościołem Oaza Młodzieży organizuje kiermasz książki. Dochód ze sprzedaży, będzie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych dla naszej młodzieży. Serdecznie zapraszamy.

2

13 czerwca we wtorek zapraszamy na różaniec fatimski z procesją po placu ze świecami o godz. 21.00.

3

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja do 4 ołtarzy, poświęcenie wianków i błogosławieństwo indywidualne dzieci.

4

W piątek 16 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jednoczenie najbliższy piątek jest dniem modlitw za wstawiennictwem Patrona naszej parafii. Nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli połączone z czerwcówką o godz. 17.15. Msza św. zbiorowa w intencjach zgłoszonych do modlitwy w czasie nabożeństwa o godz. 18.00. Intencje można składać w zakrystii lub przez stronę internetową parafii.

5

W najbliższą sobotę 17 czerwca wyruszy autokarowa pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Wyjazd o godz. 8.00. Autokary będą podstawione od godz. 7.40 na pętli MPK przy ul. Paderewskiego. Bardzo prosimy o indywidualne zajmowanie miejsc w autokarach. W planie mamy m.in. modlitwę w Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Centralnym punktem naszej pielgrzymki będzie Msza św. o godz. 14.30 w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli na Rakowieckiej. Prosimy o zabranie suchego prowiantu. Przypominamy, że pielgrzymka jest wydarzeniem religijnym. Dlatego jeżeli jest taka potrzeba zachęcamy do skorzystania wcześniej z sakramentu pokuty i pojednania. Powrót planujemy w godz. 19.00 – 20.00.

6

Za tydzień zapraszamy na rodzinny piknik na rozpoczęcie wakacji „Bobola Rodzinom”, który odbędzie się przed kościołem na Palcu Boboli. W programie: Godz. 15.00 - zaczarowany świat Dysney’a; godz. 18.00 – Śpiewnik Seweryna Krajewskiego. Od 14.30 gry i zabawy dla dzieci. Będzie to jednocześnie okazja do świętowania 2 rocznicy powstania kawiarenki Bobolanum.

7

Zachęcamy do zakupienia i lektury prasy katolickiej.

8

Zmarła w ostatnim czasie: + Henryka Mróz

Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730