Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

Ogłoszenia duszpasterskie 4.06.2023r.
1

W najbliższy czwartek 8 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Porządek obchodów Bożego Ciała w naszej parafii będzie następujący: 8.00 - Msza św. 9.30 - Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: Paderewskiego, Pętla MPK, Leszetyckiego, Paderewskiego i powrót do kościoła. Uroczysta Msza św. sprawowana będzie po procesji na Placu Boboli, przed kościołem. 12.30 - Msza św. 16.45 - Nabożeństwo czerwcowe 17.00 - Msza św. O przygotowanie ołtarzy jak zawsze prosimy mieszkańców poszczególnych osiedli. Zachęcamy wszystkich do udekorowania okien i balkonów naszych domów, by podkreślić uroczysty charakter tego dnia. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki w czasie procesji, zapraszamy na próby w poniedziałek i w środę po Mszy św. wieczornej ok godz. 18.30.

2

W czerwcu nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy w niedziele o godz. 16.30 w dni powszednie o godz. 17.30.

3

Dziś już ostatni dzień zapisów na parafialną pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, w sobotę 17 czerwca. Koszt pielgrzymki wynosi 100 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

4

Ks. prał. Jerzy Ważny, budowniczy naszej parafii i jej pierwszy proboszcz, 12 czerwca będzie obchodził 50-lecie święceń kapłańskich. Uroczysta Msza św. z okazji Złotego Jubileuszu, będzie odprawiona przez Jubilata w niedzielę 11 czerwca o godz. 12.30. Zapraszamy.

5

Zachęcamy do zakupienia i lektury prasy katolickiej.

6

Dziękujemy za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na tacę: Bóg zapłać!

7

Zmarli w ostatnim czasie: + Edward Barczak i + Barbara Mamej

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730