Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

Ogłoszenia duszpasterskie 12.11.2023r.
1

Dziś o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnego śpiewania w naszym kościele pieśni niepodległościowych, żołnierskich i patriotycznych. Modlitwą i śpiewem uczcijmy pamięć tych, którzy walczyli o naszą wolność. Szczegóły na plakatach i w mediach parafialnych.

2

W czwartek wypada 16-ty dzień miesiąca, dzień poświęcony naszemu Patronowi. Nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli odbędzie się o godz. 17.15 i będzie połączone z Wypominkami. Następnie o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w intencjach zgłoszonych do modlitwy. Intencje można składać w zakrystii lub przez stronę internetową parafii.

3

Dnia 18 listopada, w sobotę od godz. 15.00 w naszej parafii w Auli Błękitnej Bobolanum, będziemy przeżywać sympozjum pt. „Święty Andrzej Bobola patron trudnych czasów”. Chętnych, którzy pragną wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o odbieranie zaproszeń w zakrystii po Mszach św. Honorowym gościem Sympozjum będzie ks. Prałat Józef Niżnik, Kustosz Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Ks. Prałat będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 18.00, następnie po Mszy św. przekaże świadectwo swoich prywatnych spotkań ze św. Andrzejem Bobolą. Dzień później, w niedzielę 19 listopada o godz. 18.00, w ramach zakończenia Sympozjum, odbędzie się koncert pod tytułem: „Z wdzięcznością do naszego Patrona”. W koncercie wystąpią Anna Barska - sopran, solistka Teatru Muzycznego w Lublinie; Natalia Kozub - skrzypce, solistka Filharmonii Lubelskiej; Sebastian Kozub- wiolonczela – muzyk, który przez ostatnie 5 lat mieszkał i koncertował w Stanach Zjednoczonych oraz Margarita Nagajewa - nasza organistka, która ten koncert organizuje. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii.

4

Kawiarenka Bobolanum zaprasza dziś na prawdziwe Rogale św. Marcina. W kawiarence można również nabyć Kotyliony Narodowe.

5

Ofiary zbierane przed kościołem do puszek, przeznaczone są na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

6

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę gospodarczą i ofiary indywidualne, które wpływają z racji zakończonego remontu w kościele. W ostatnich dniach wpłynęły ofiary bezimienne: 3 x 1000 zł, 1 x 600 zł, 3 x 500 zł, 2 x 400 zł, 2 x 300 zł i liczne ofiary po 200 i 100 zł.

7

Zmarli w ostatnim czasie: + Henryk Król + Włodzimierz Gorajewski + Halina Murat

Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730