Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

Ogłoszenia duszpasterskie 15 października
1

Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Przed kościołem trwa zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Pieniądze zasilą fundusz stypendialny dla uczniów szkół średnich i studentów.

2

Jutro, w poniedziałek wypada 16-ty dzień miesiąca, dzień poświęcony naszemu Patronowi. Nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli odbędzie się o godz. 17.15 i będzie połączone z Nabożeństwem Różańcowym. Następnie Msza św. zbiorowa w intencjach zgłoszonych do modlitwy o godz. 18.00. Intencje można składać w zakrystii lub przez stronę internetową parafii.

3

W listopadzie w sposób szczególny modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach. Karty wypominkowe z datą oznaczającą kiedy będą czytane, znajdują się w tradycyjnym miejscu przy wyjściu z kościoła od strony kancelarii. Karty wypominkowe z wypisanymi imionami zmarłych, prosimy składać w zakrystii. Dostępna jest także funkcja wypominków internetowych na stronie parafii bobola.pl.

4

Kawiarenka „Bobolanum” po letniej aktywności na zewnątrz przeniosła swoją działalność do budynku Bobolanum. Czynna jest w każdą niedzielę od godz. 9.00 do 18.30 oraz od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-18.30. Ponadto od przyszłej soboty Kawiarenka zaprasza wszystkie dzieci na „Weekendy u Boboli” w godzinach 10.00–12.00. W programie warsztaty, gry i zabawy. Szczegóły w mediach parafialnych. Dziś kawiarenka poleca papieskie kremówki. W ramach przypominania papieskiego nauczania do każdej kremówki dołączona jest myśl św. Jana Pawła II.

5

Dziś odbywają się wybory parlamentarne. Przypominamy, że udział w wyborach jest nie tylko naszym obywatelskim i patriotycznym przywilejem ale i obowiązkiem. Jest też wyrazem odpowiedzialności za Polskę – naszą Ojczyznę.

6

Zachęcamy do zakupienia i lektury prasy katolickiej.

7

Dziękujemy rodzicom ministrantów i ministrantom, którzy wczoraj zaangażowali się w sprzątanie kościoła, by przygotować świątynię do niedzielnej liturgii.

8

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i ofiary indywidualne, które wpływają z racji prowadzonego remontu w kościele. W ostatnich dniach wpłynęły ofiary bezimienne: 4 x 1000 zł, 2 x 500 zł i 2 x 300 zł. w sprzątanie kościoła, by przygotować świątynię do niedzielnej liturgii.

9

Zmarli w ostatnim czasie: + Waldemar Pietrzyk + Czesława Jedut + Stanisława Ochnik + Andrzej Sprawka + Władysława Styk

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730