Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

19 kwietnia 2020
 1. Przeżywamy dziś Święto Miłosierdzia. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej w czasie objawień: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla biednych grzeszników". W Godzinę Miłosierdzia czyli o godz. 1500 będzie u nas sprawowana dodatkowa Msza św. Zapraszamy do uczestnictwa on-line.
 2. W związku z łagodzeniem przez rząd, restrykcji dotyczących walki z pandemią koronawirusem, od 20 kwietnia (od poniedziałku) w naszym kościele będą obowiązywać następujące zasady:
  • Zwiększa się ilość wiernych na Mszach św. Wg nowych wytycznych (1 osoba na 15 m kw.) w naszym kościele może być jednocześnie 60 osób nie wliczając służby liturgicznej, ponieważ nasz kościół ma powierzchnie 900 m kw. Dalej obowiązuje zasada odległości miedzy wiernymi 1,5 metra.
  • Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek podczas nabożeństw. Dbając o zdrowie i życie uczestników liturgii osoby, które nie będą miały zabezpieczonych górnych dróg oddechowych, nie będą mogły uczestniczyć we Mszy św.
  • Przedsionek kościoła będzie otwarty przez cały dzień. W tym czasie w kościele będzie wystawiony Najświętszy Sakrament.
 3. Sakrament pokuty i pojednania sprawujemy codziennie 15 min przed każdą Mszą św.
 4. W czasie trwania pandemii koronowirusa, istnieje możliwość odprawiania
  Mszy św. pogrzebowych w naszym kościele parafialnym.
 5. Modlitwę różańcową o godz. 2030 o ustanie pandemii koronowirusa, będziemy kontynuowali od dzisiaj do końca kwietnia. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, dzięki łączności on-line.
 6. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych informujemy, że zgodnie z zaleceniem Arcybiskupa Stanisława Budzika obowiązuje nas na dzień dzisiejszy zasada, która brzmi następująco: Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół po Wielkanocy, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte w okresie trwania stanu epidemii. Ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak długo będzie trwał stan epidemii, wyznaczenie nowego terminu komunii jest na dzień dzisiejszy niemożliwe. Wszelkie ewentualne ustalenia w tej kwestii będą konsultowane z przedstawicielami rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 7. Bóg zapłać za złożone ofiary na tace przelewem bankowym oraz w kopertach w zakrystii i kancelarii. Tradycyjna taca mimo zwiększonej liczby wiernych w kościele, dalej jest zawieszona. Tym bardziej dziękujemy za zrozumienie i waszą troskę o funkcjonowanie parafii.
 8. Zmarli:

            †Sebastian Suski

            †Ewa Wojciechowska

            †Marian Furtak

Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730