Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

5 kwietnia 2020
 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na Jałmużnę Wielkopostną, dzięki którym 40 rodzin naszej parafii otrzymało na święta w sumie 1,5 tony produktów żywnościowych. Wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom, którzy przygotowali i dostarczyli paczki do domów składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 2. Dziękujemy również za włączenie się w miniony czwartek o godz. 2137 w akcję Papieskie Światło Jedności, która zjednoczyła nas w modlitwie o łaskę ustania pandemii koronawirusa.
 3. Ze względu na wprowadzony rygor kontaktów, wizyta kapłana u osoby chorej tylko w sytuacji zagrożenia życia. Tym samym przypominamy o praktyce aktu żalu doskonałego i o komunii duchowej. Respekt dla wprowadzonych ograniczeń jest wyrazem naszej troski o chorych i odpowiedzialności za siebie nawzajem.
 4. Obchody Triduum Paschalnego w naszej parafii będą transmitowane przez Internet. W liturgii poszczególnych dni będą uczestniczyć tylko kapłani i wąskie grono osób posługujących. W związku z tym osoby, które zamówiły intencje mszalne na Wielki Czwartek (godz. 1900) i Wielką Sobotę (godz. 2000) prosimy o pozostanie w domu i udział w Eucharystii przez Internet.
 5. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1900. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu online do godz. 2200.
 6. W Wielki Piątek rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego i droga krzyżowa o godz. 1500. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1900. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim online przez całą noc do sobotniej Liturgii Wigilii Paschalnej.
 7. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę nie będzie jutrzni o godz. 500. W sobotę nie będzie również poświęcenia pokarmów w kościele, a tzw. „święconka” prosimy by miała charakter liturgii domowej przed niedzielnym śniadaniem. Teksty modlitwy dostępne są na stronie bobola.pl. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w sobotę o godz. 1500.
 8. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w Wielką Sobotę o godz. 2000 i zakończy udzieleniem błogosławieństwa przed kościołem dla całej wspólnoty parafialnej.
 9. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesji i Mszy św. rezurekcyjnej o godz. 600 nie będzie. Porządek Mszy św. w tym dniu, jak i w Poniedziałek Wielkanocy niedzielny. Trzeci dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.
 10. Wszystkich serdecznie zachęcamy do łączności duchowej i rozważania tajemnic Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego przez transmisję internetową z naszego kościoła. Transmisja będzie realizowana na 4 kamery.
 11. Dziękujemy wszystkim parafianom, a także tym, którzy łączą się z nami online za troskę o materialne funkcjonowanie parafii poprzez ofiary składane „na tacę” przelewami bankowymi oraz przynoszone w kopertach do kancelarii.
 12. Zmarli:
  • +Renata Raczyńska
  • +Mirosław Kucyk
  • +Henryk Mazurek
Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730