Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

22 marca 2020
 1. Ze względu na epidemię koronawirusa i związane z nią ograniczenia, odwołujemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Od jutra na naszej stronie internetowej będzie link do rekolekcji diecezjalnych, które poprowadzi Szkoła Formacji Duchowej.
 2. Z powodu ograniczenia liczby wiernych podczas liturgii, zachęcamy do odwiedzania kościoła w ciągu dnia. Od jutra w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia, z wyjątkiem niedzieli, w godz. od 800 do 1800.
 3. Od jutra rozpoczynamy również spowiedź przedświąteczną. Księża będą spowiadać od poniedziałku do soboty w godz. 800 – 1030 i 1830 – 2000. Harmonogram spowiedzi obowiązuje do Niedzieli Palmowej. Przypominamy aby zachować odstęp w kolejkach minimum 1m.
 4. Wobec zaistniałej sytuacji informujemy, że Kodeks Prawa Kanonicznego wskazuje, że zawsze ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla usposobienia duszy do stanu łaski wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej”. Katechizm Kościoła Katolickiego objaśnia, że „żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, jest nazywany żalem doskonałym lub żalem z miłości. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe”. Zawsze należy pamiętać, że uzyskane w ten sposób odpuszczenie grzechów jest związane z obowiązkiem wyznania ich podczas najbliższej możliwej okazji do spowiedzi, pod karą wpadnięcia na nowo w grzech śmiertelny
 5. Zachęcamy do uczestniczenia w Mszach św. transmitowanych on-line z naszego kościoła. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy różańcowej i nowenny do św. Andrzeja Boboli. Codziennie o godz. 2030 łączy się z nami on-line ok. 1 000 wiernych
 6. W środę (25 marca b.r.) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 730, 900, 1630 i 1800. Osoby, które chcą w tym dniu podjąć adopcję dziecka poczętego prosimy, aby dokonały tego aktu w sposób indywidualny z wykorzystaniem dostępnych w Internecie deklaracji
 7. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 1630. Droga krzyżowa w piątek o 1715 i 1900 (o godz. 1630 nie ma drogi krzyżowej)
 8. Przed świętami chcemy dotrzeć z pomocą do rodzin naszej parafii potrzebujących wsparcia. Dzięki sugestii rady parafialnej proponujemy następujące rozwiązanie. Na konto parafialne można złożyć ofiarę pieniężną z tytułem jałmużna. Caritas parafialna zakupi produkty na paczki żywnościowe, które przekażemy potrzebującym rodzinom z naszej parafii. Konto parafialne dostępne jest na stronie bobola.pl. Przypominamy, że jedną z ważnych praktyk wielkopostnych jest jałmużna
 9. Zgodnie z zapowiedzią, na czas trwania epidemii zawieszamy zbieranie tacy podczas Mszy św. Ofiary, które pozwolą na funkcjonowanie parafii można składać przelewem bankowym. Bóg zapłać za Waszą troskę o nasz kościół
 10. Zmarli w ostatnim czasie:
  • +Marian Szewczyk,
  • +Stanisława Cymerman,
  • +Barbara Majewska,
  • +Artur Szymański

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730