Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

28 marca 2021
 1. Od wczoraj obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa związane z rozwojem pandemii. Limit osób w kościołach wynosi 1 osoba na 20 m2, czyli w naszym kościele w nabożeństwach jednocześnie może wziąć udział ok 60. Dlatego będzie włączone nagłośnienie zewnętrzne. Przypominany, że obowiązuje zasada 1,5 metra odległości od innych osób oraz bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa.
 2. W Niedzielę Palmową dla osób uczestniczących w Mszach św. on-line komunia święta będzie udzielana w kościele od godz. 1330 do 1400.
 3. W Wielkim Tygodniu spowiedź od poniedziałku do środy 30 min przed każdą Mszą św.
 4. W ramach ćwiczeń duchowych na najbliższy tydzień Wielkiego Postu proponujemy postanowienie: Codzienna lektura Pisma Świętego. Szczegóły na stronie parafialnej, fb i aplikacji.
 5. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na Jałmużnę Wielkopostną, dzięki którym wolontariusze dostarczą paczki żywnościowe dla 65 rodzin z naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 6. Do chorych udamy się jutro w Wielki Poniedziałek od godz. 830. Prosimy
  o zgłaszanie chorych w zakrystii.
 7. Obchody Triduum Paschalnego w naszej parafii będą transmitowane przez Internet. Transmisja tak jak w ubiegłym roku będzie realizowana na 4 kamery.
  W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1900. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 2200 oraz on-line przez całą noc do Liturgii Męki Pańskiej.
 8. W Wielki Piątek rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego i droga krzyżowa o godz. 1500. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1900. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 2300 oraz on-line przez całą noc do sobotniej Liturgii Wigilii Paschalnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 9. Jutrznia w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy przed Mszą św.
  o godz. 700. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę nie będzie jutrzni o godz. 500.
 10. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów przed kościołem na placu Bobola w godzinach od 830 do 1400. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w sobotę o godz. 1500.
 11. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w Wielką Sobotę o godz. 2000
 12. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna o godz. 600. Procesja odbędzie się w kościele z udziałem tylko asysty liturgicznej. Wszyscy wierni pozostaną w ławkach. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. Trzeci dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.
 13. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny dla osób biorących udział w Mszach św. on-line, komunia św. w kościele 20 min po zakończeniu każdej Mszy św.
 14. W ostatnią niedzielę spotkała się rada parafialna. Ze względu na długość ogłoszeń, szczegółowe sprawozdanie ze spotkania przedstawię po Świętach. Aktualnie rozpoczęliśmy prace termomodernizacyjne, aby za rok było cieplej w kościele. Zostały wymienione drzwi i szyby pod chórem zachowując niezmieniony wystrój kościoła. O szczegółach dalszych prac poinformuję po Świętach. Nadmienię tylko, że komisja kurialna na czele z ks. Arcybiskupem Stanisławem Budzikiem oraz rada parafialna pozytywnie zaopiniowały wszystkie plany modernizacyjne.
 15. Zachęcamy do zakupienia i lektury prasy katolickiej.
 16. Dziękujemy za złożone w dniu dzisiejszym na tacę ofiary. Bóg zapłać!
 17. Zmarli w ostatnim czasie:
 • †Gustaw Król
 • †Wojciech Kuwałek
Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730