Ogłoszenia

Najnowsze informacje z życia naszej parafii

Ogłoszenia duszpasterskie 3.12.2023r.
1

Dziś rozpoczęliśmy Adwent. Msze św. roratnie będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dla dzieci szczególna oprawa Rorat, będzie w soboty o godz. 6.30. Po Roratach zapraszamy dzieci na drożdżówki i kakao w budynku Bobolanum.

2

Również dziś z racji I Niedzieli miesiąca, zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu w ramach Wieczoru Uwielbienia po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 17.50.

3

W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek miesiąca.

4

W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Rorat nie będzie. Msze św. będą odprawiane o godz.: 730, 900, 1630 i 1800. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 7.00.

5

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 17-19 grudnia. Poprowadzi je ks. Wojciech Stasiewicz, misjonarz posługujący w Charkowie na Ukrainie.

6

Przed świętami chcemy dotrzeć z pomocą do rodzin naszej parafii potrzebujących wsparcia. Ofiary zbierane dziś do puszek przeznaczone będą na zakup paczek żywnościowych. Istniej również możliwość złożenia ofiary pieniężnej na konto parafialne z tytułem: jałmużna. Caritas parafialna, jak co roku będzie odpowiedzialna za dostarczenie paczek żywnościowych do potrzebujących rodzin z naszej parafii.

7

Rozpoczynamy roznoszenie opłatków wigilijnych. Pakiety opłatkowe – opłatek i list od Księdza Proboszcza, będą dostarczone do skrzynek pocztowych przypisanych do poszczególnych domów i mieszkań na terenie parafii według przebiegu wizyty duszpasterskiej z poprzednich lat. Tradycyjnie o rozniesienie opłatków prosimy osoby, które od wielu lat podejmują ten trud na rzecz naszej parafii, jak również wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się w tę posługę. Ofiary, które przy tej okazji zechcemy złożyć na rzecz funkcjonowania kościoła, można składać w kopertach na tacę, za pomocą przelewów bankowych z dopiskiem opłatek, lub bezpośrednio w zakrystii. Pakiety opłatkowe są do pobrania w kancelarii parafialnej po Mszy św.

8

Kawiarenka „Bobolanum” zaprasza dzieci na „Weekendy u Boboli” w każdą sobotę od 10.00 do 12.00. W ramach naszych spotkań za tydzień 9.12 odbędzie się świąteczna sesja zdjęciowa. W tym dniu zapraszamy dzieci razem z rodzicami. Ponadto zapraszamy dzieci i młodzież do nowo otwartego „Centrum Rekreacji Bobolanum” przy Kawiarence, codziennie w godzinach 14.00-19.00. Natomiast dziś Kawiarenka serwuje pyszną zimową herbatę w promocyjnej cenie.

9

Zachęcamy do zakupienia i lektury prasy katolickiej.

10

Dziękujemy za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę. Bóg zapłać! Przypominamy, że za tydzień, będzie zbierana taca gospodarcza.

11

Zmarli w ostatnim czasie: + Jolanta Wlazińska, + Stanisław Lohman

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
Image
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Kancelaria parafialna: Pn-Pt  |  1630 – 1730